Участие на 68.СУ в шествието по случай 24. май в София

С гордост и празнично настроение представители на 68.СУ “Акад. Никола Обрешков” взеха участие в тържественото шествие по случай 24. май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност в София.

Ученици и учители от училището преминаха по централните улици на столицата, носейки български знамена и празничен дух. Сред хилядите участници 68. СУ се отличи със своя ентусиазъм, дисциплина и достойно присъствие.

Кулминацията на празника бе пред храм-паметник „Св. Александър Невски“, където бяха наградени изявени ученици от столичните училища. Сред тях бе и достойният представител на 68.СУ – Радослав Парушев от 7.а клас, който получи грамота и плакет от началника на РУО – София-град за своите постижения и активната училищна дейност.

Участието на 68.СУ в празничния ден отново показа уважението към българската култура, традиции и силата на знанието.